Eğer siz de büyük koltuklarda rahatça yayılmayı, hacimli minderleri, çiçek desenlerini, ahşap mobilyaları ve onların eskitilmiş görünümlerini seviyorsanız Country tarzı tam da size göre…

Sıcak ve Samimi: Country Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonuna kalkışacak kişilerin kendilerine en uygun tarzı bulması atılması gereken ilk adımdır. Bunun için de ne istediğini bilmesi gerekmekte tabii. Evinde değişiklik yapacak ya da yeni ev kuracak kişilerin evlerini dekore etmek için yararlanabileceği birçok tarz var ama esas mesela bunların içinden kendimize uygun olanı seçmekte. Farklı tarzların inceliklerini öğrenip bize uygun olanı bulsak fena olmaz değil mi?

Eğer siz de büyük koltuklarda rahatça yayılmayı, hacimli minderleri, çiçek desenlerini, ahşap mobilyaları ve onların eskitilmiş görünümlerini seviyorsanız Country tarzı tam da size göre…

Dekorasyonda kullanılan Country kelimesi kır evi anlamında kullanılıyor. Rengârenk kır çiçeklerinin arasında rahatlığıyla ve eski ahşap mobilyalarıyla, sizi keyfe çağıran bir ev düşünün. Bu evlerin şehir hayatına uyarlanmış hali modern country ev dekorasyonları. Pencerenizden baktığınızda göreceğiniz ağaçlar, çiçekler, gökyüzü renk seçiminde ilham alabileceğiniz öğelerden. Canlı renkleri beyaz, krem veya toprak tonlarıyla birleştirebilirsiniz. Özellikle en sık kullanılan renkler mavi-beyaz, kırmızı-beyaz, yeşil-beyaz… Pastel tonlarını beyazlarla bütünleştirip kullanmak çoğunlukla tercih edilir.

Hacimli renkli minderlerle birleşen koltuklar oldukça geniş ve rahattır. Genelde tercih edilen kumaş türü koton ya da pamuktur. Çizgili, ekoseli ya da çiçekli desenler koltukları ve minderleri süsler. Koltuk rengi genelde beyaz ya da krem, minderler ise canlı renklerdedir. Olmazsa olmazımız evin daima temiz ve sıcak gözükmesidir. Bu yüzden tüm canlı renklerin beyazla kullanılması makbuldür. Mobilyalar genellikle eskitilmiş ahşaptır ve yuvarlak hatlara sahip el işçiliğine dayanır. Daha çok açık renkli ahşap malzemeler tercih edilir. Doğal ahşaplar, ceviz, maun en fazla kullanılanlardandır. Ayrıca hasır ve bambu mobilyalar da özellikle kış bahçelerinizde veya evinizin herhangi bir köşesinde de olabilir, oldukça şık bir hava verir.

Blog'u Arkadaşlarınla Paylaş: