Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan country dekorasyon konusunu daha önceki yazımızda ayrıntılı olarak ele almış, country stilinde bir dekorasyon uygulamasında dikkat etmeniz gereken detayları belirtmiştik.

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan country dekorasyon konusunu daha önceki yazımızda ayrıntılı olarak ele almış, country stilinde bir dekorasyon uygulamasında dikkat etmeniz gereken detayları belirtmiştik.

Eğer country dekorasyonun öne çıkan özelliklerini merak ediyorsanız sizi öncelikli olarak Country Tarzı yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Bu yazımızda ise size ilham vereceğini düşündüğümüz country dekorasyon örneklerinden söz etmek istiyoruz.

En çok zaman geçirdiğimiz yaşam alanları

Evini yenilemeye karar veren pek çok insan önceliği oturma odasına verir. Evdeki zamanımızın çoğunu oturma odalarımızda geçirdiğimiz, evimize gelen konuları orada ağırladığımız düşünülürse bu çok da ilginç bir durum değil aslında. Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi, country tarzında dekorasyonun en önemli tanımlarından biri sıcak ve konforlu bir yaşam alanı yaratmaktır.

Büyük, geniş koltuklar, eskitilmiş görünümlü ahşap mobilyalar. Doğada var olan renkleri uyumlu bir şekilde kombinleyerek şık oturma odaları yaratabilirsiniz.

Eğer oturma odanız geniş kanepeler kullanmanıza izin vermeyecek kadar küçükse daha küçük oturma grupları seçebilir, desenler ve seçtiğiniz vintage objeler ile görünümü destekleyebilirsiniz.

Birbirinden farklı desenleri doğru kullandığınız takdirde sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte de country dekorasyonda en çok karşımıza çıkan desenlerden ikisini bir arada görüyoruz. Çizgili ve çiçekli desenin enerji veren uyumu…

Dekorasyonda için seçtiğiniz tekstil ürünleri de büyük önem taşır. Yatak odalarınızda country dekorasyonun vazgeçilmez deseni ekoseye yer verebilirsiniz. Ekose desenin enerjisi ve canlı görünümü yatak odalarına farklı bir görünüm kazandıracak.

Yatak odanıza bambaşka bir görüntü kazandıracak nevresim takımlarını incelemek isterseniz şöyle buyurun.

Maun, ceviz ağacı gibi doğal malzemelerden üretilen ahşap mobilyaların yanı sıra ferforje ürünler de country tarzında sıkça karşımıza çıkar. Ferforje bir yatak, şık bir komodin, açık renk duvar kağıtları…

Blog'u Arkadaşlarınla Paylaş: